Wśród przyjaciół i znajomych Stanisław Mierzwa postrzegany był przede wszystkim jako człowiek słowa, jednak takiej ocenie przeczy pozostawiony przez niego bogaty dorobek piśmienniczy. W archiwum ojca odnaleźliśmy m.in. wiele prac poświęconych problemom społeczno-politycznym w Polsce, wspomnienia z działalności w organizacjach młodzieżowych i politycznych, opisy spotkań i relacji z osobami pełniącymi ważne funkcje państwowe. Sporo napisał także o swoim życiu prywatnym i o rodzinie.

Niektóre z tych materiałów zdążył sam opublikować, część została wykorzystana przez innych autorów, pozostałe czekają na opracowanie i na wydawców…

W przybliżeniu sylwetki ojca i jego osiągnięć w pracy społeczno-politycznej pomocnym może być prezentowany poniżej spis książek, czasopism i artykułów, w których o nim napisano. W spisie zamieściłem także informacje o publikacjach autorstwa Stanisława Mierzwy. Wszystkich odwiedzających tę stronę gorąco proszę o pomoc w uzupełnieniu wykazu, najlepiej kontaktując się przez wmierzwa@mierzwa.org.pl.

Powered by SobiPro
Free business joomla templates